Rozhovor s Joss Stone

4. listopadu 2009 v 14:24 | Tessa |  Herci a postavy seriálu Tudorovci
Interwiev s Joss Stone
- opäť je to z tej istej stránky ako interwiev s Jonathanom Rhysom Meyersom, t. j. znova po česky :)

Svět zná Joss Stone hlavně jako talentovanou zpěvačku, nabídka na roli v seriálu Tudorovci ji proto zaskočila. Zvlášť když se dozvěděla, že bude hrát "ošklivou Němku". "Má postava nemá ráda hudbu, ale já zůstanu vždy víc zpěvačkou než herečkou," řekla v exkluzivní rozhovoru pro iDNES.cz, který měl možnost zúčastnit se natáčení výpravného historického projektu.
Takhle vypadá ošklivá Němka v podání zpěvačky Joss Stone.foto: HBO
Takhle vypadá ošklivá Němka v podání zpěvačky Joss Stone.
Z natáčení seriálu Tudorovci v DublinuZ natáčení seriálu Tudorovci v Dublinu - Henry CavillZ natáčení seriálu Tudorovci v Dublinu - Henry CavillZ natáčení seriálu Tudorovci v Dublinu - Annabelle WallisováZ natáčení seriálu Tudorovci v Dublinu - šperky. Prohlédni fotky
Kdy jste se dozvěděla, že po vás touží Tudorovci?
Byla jsem zrovna na turné. Mě osobně to nadchlo, ale manažer mi to pokazil, byl tak trochu bastard, víte. (směje se) Mrzelo mě to, představovala jsem si, jak budu nosit krásné šaty a hrát šlechtičnu. Tak jsem jim zavolala zpět a řekla, že kdyby se v budoucnu něco našlo, jsem ochotná hrát cokoli. Rok se sešel s rokem a Tudorovci se ozvali znovu: Budete hrát královnu. Skákala jsem nadšením, byl to splněný sen. Po týdnu jančení jsem si řekla, že bych se měla podívat, o jakou roli vlastně jde. A zjistila jsem, že je to Anna Klevská, ta nejhnusnější ženská, jaká v seriálu hraje. A ke všemu Němka!
Máte něco proti Němkám?
Ale ne, jen mě děsilo, že se budu muset naučit mluvit s německým přízvukem. Takže se moc omlouvám všem Němcům, dělala jsem, co jsem mohla, abych to zvládla, ale stejně se mi asi smějí.
Ze seriálu Tudorovci - 3. řada - Joss Stoneovápředávání MTV Europe Music Awards - Joss Stone
Jak jste se srovnala s tím, že nehrajete královu favoritku?
Poopravím vás, Anna nejenže nebyla Jindřichova favoritka, říkal o ní, že je nechutná a odpudivá. No ale znáte historiky, leccos si přimyslí, nadsadí, třeba to tak zlé nebylo. Každopádně Jonathan (Rhys Meyers, představitel krále - pozn. aut.) se až dojemně snažil, abych si to nebrala. Pořád opakoval: Miláčku, Anna nebyla ošklivá, to jen Jindřich byl blázen. Jonathan je zlatíčko.
Při té příležitosti se nemůžu nezeptat: užívala jste si milostné scény s Jonathanem?
Užívat si sexu se syfilitikem, kterému hnije noha? Zbláznila jste se? (směje se) Jonathanova maska byla opravdu přesvědčivá, není co závidět.

O seriálovém sexu

"Užívat si sexu se syfilitikem, kterému hnije noha? Zbláznila jste se? (směje se) Jonathanova maska byla opravdu přesvědčivá, není co závidět."
Joss Stone o natáčení milostných scén s kolegou Jonathanem Rhys Meyersem.
Fanynky by vám asi nevěřily, Jonathan patří k nejpřitažlivějším mužům Hollywoodu.
Vím, že je tomu těžké věřit, ale mě to opravdu netěšilo. Víte, přijde mi divné být v posteli byla s někým, koho neznáte. Navíc jak říká má kolegyně Annabelle Wallisová: v posteli většinou ležíte nenalíčená, takže na vás není zrovna hezký pohled. A když se na vás ten nejpřitažlivější muž Hollywoodu dívá zblízka a vy vypadáte jako divoženka, je to strašný pocit.
Mimochodem nebudete v seriálu zpívat?
Ani omylem. Má postava je absolutně nemuzikální. Anna nezná hudbu, nerozumí ji, nemá ji ráda. Což nechápu. Ale napsala jsem o Tudorovcích písničku. Jak jen to... (snaží si vybavit slova, zazpívá pár tónů). Promiňte, už si nevzpomenu. Jonathan by vám ji pustil, mám pocit, že si ji nahrával. Byla krátká a legrační, něco o Jindřichovi a usekaných hlavách. A propos víte, že Jonathan je muzikant? A docela dobrý. Hezky zpívá. Vlastně zpíval celou dobu, co jsme natáčeli.
K seriálu Tudorovci - 3. řada - Jonathan Rhys Meyers
Nenazpíváte s ním něco?
To by bylo úžasné, dobrý nápad. Mohla by to být legrace! Ale myslím, že by nechtěl, je hodně stydlivý.
Jonathan? Na mě tak rozhodně nepůsobil.
Jasně, vám by samozřejmě nepřiznal, se ostýchá. Ale já říkám, že je. Opravdu. Občas si dělám legraci a řeknu pojď, "zajamujeme" si. A on vždycky jenom špitne: Ne, prosím..
Fungovala mezi vámi nějaká chemie?
Na konci natáčení ano, kupodivu. Ale myslím, že nějakou chemii s ním musí cítit každý. Má ji v sobě..
Existuje někdo, kdo by na Jonathana mohl žárlit?
Tím se ptáte, jestli mám přítele, že? (směje se) Víte, před pár týdny jsem se rozhodla, že nebudu mluvit o soukromí. Žádné detaily. Tedy dokud se nevdám. Až se zasnoubím, rozhodně vám dám vědět. Nesvědčilo mi, když se všude řešilo, s kým zrovna chodím. Mladý člověk se seznamuje a rozchází, to je přeci úplně přirozená věc. Jenže lidi to tak neberou. Když jsem se v osmnácti rozešla se svým tehdejším přítelem, přišla za mnou úplně cizí paní a plakala mi na rameni: "Byli jste moje nejoblíbenější dvojice. Jak jste se mohli rozejít?" Neznámá paní, chápete?!
Ze seriálu Tudorovci - 3. řada - J.R.MeyersZ natáčení seriálu Tudorovci v Dublinu - šperky
Dobře, tak jinak. Tvoří se vám líp, když jste zamilovaná, nebo když vám někdo chybí?
To je těžká otázka. Dalo by se říct, že mně pořád někdo chybí. V Anglii mi chybí kamarádi z New Yorku, v New Yorku mi chybí mi rodina a máma. Bolest z pocitu osamění při tvorbě samozřejmě pomáhá, protože se soustředíte na sebe a na to, co se ve vás odehrává. Ale popravdě nejsem schopná říct, jak to je, když jste šťastná a zamilovaná. Ne že bych to nezažila, spíš teď přemýšlím, jak takovou záležitost popsat. Láska je hrozně těžko popsatelná emoce. Jak říct, že někoho milujete, aby to nebyl kýč a aby to ostatní cítili stejně jako vy? Kdyby mi někdo poradil, budu vděčná.
Jste teď vlastě víc herečka, nebo zpěvačka?
Zpěvačka. Samozřejmě! Jen mě teď pár lidí poprosilo, abych se zúčastnila něčeho odlišného, to je celé. Nic jiného to moje "hraní" není. Neumím si ani bez zpěvu svůj život představit. Patří k němu. Když je vám veselo, zpíváte si. Když je vám smutno, vyzpíváte se z toho.
Je těžší hraní nebo zpěv?
Jednoznačně hraní. Když hrajete, musíte přesvědčit spoustu lidí o tom, že jste někdo jiný, a to mi nejde. Vlastně mi to z principu přijde trochu šílené. A pak - zpívání je rychlejší. Máte ho za sebou dřív, než si všimnete, že jste něco hlesla, prostě otevřete pusu a je to. Hraní, to je spousta čekání, zkoušek a nervů. Alespoň já ty nervy mám.
Ze seriálu Tudorovci
Z čeho? Musíte být vytrénovaná z koncertů...
Z toho, že to nezvládnu. Jasně, vím, že bych to měla zvládnout. Že to zvládnu. Ale stejně si někde uvnitř říkám: a co když to zvořu? Ano, je tu střihač, který chyby vyčistí, ALE! Znám to ze studia: když musím něco přezpívat, už to nikdy nebude znít stejně jako napoprvé. Což nesnáším, většinou nedám víc než dva tři pokusy.
Kam vůbec směřujete, Joss? Ve svém mladém věku už jste toho zkusila tolik. Co budete dělat v padesáti?
Líbilo by se mi otevřít si pekařství a provozovat farmu se štěňaty. Kamarád ji má a je to báječná práce.
Pekařství?
No jistě, hrozně mě baví péct. Ne že by mi to šlo, ale nevadí, hlavně že je to zábava.
Takže budete péct koláče a zpívat?
Jo, to je hezká představa. A ještě tam budou pobíhat ta štěňata.

Joss Stone *1987

Joss StoneSvět černé hudby našel v Joss Stone svou bílou královnu. Debutovým albem The Soul Sessions nahraným živě s ansámblem kdysi slavných miamských muzikantů oslovila davy posluchačů. Na druhém albu Mind, Body & Soul už zpěvačka nabídla vlastní písně.
Joscelyn Eve Stoker se narodila v jihoanglickém Doveru, kde dodnes žije. Svět hudby ji objevil, když v roce 1999 vyhrála talentovou soutěž BBC Junior Star for a Night. Ve čtrnácti letech podepsala nahrávací smlouvu s americkým labelem S-Curve, v sedmnácti se stala nejmladší vítězkou britské hitparády. Jako herečka se objevila ve filmu Goal!!! a Eragon. Spolupráci ji nabízel i Steven Spielberg. V seriálu Tudorovci hraje Annu Klevskou, čtvrtou manželku Jindřicha VIII. Účinkuje i v seriálu The Gossip Girl.
Nebojíte se, že vás sláva zkazí?
Máte pravdu, že mladým lidem se to stává často. Záleží na tom, jak si nastavíte hodnoty. Práce v showbyznysu má tři stránky: obchodní, uměleckou a pak tu "celebritovou". Průšvih je, když se začnete upínat na nesprávnou stránku. Já třeba zpívám, protože chci, aby se lidi cítili dobře. Žádnou jinou motivaci nemám. Kdyby ale v tomhle snažení převládla touha po slávě, bude to zlé. Taková touha vás vzdálí od původního cíle, ovlivní to muziku i texty, začnete psát špatně. Stane se z vás smutná, nesnášenlivá a věčně nespokojená osoba. Ještě že to tak nemám.
A jak "to" tedy máte?
Žiju opravdový život. Ale je to jen proto, že ho chci žít. Rodiče mě to tak naučili. Teoreticky bych mohla být šílená hvězdička, ale proč? Je mi dobře tam, kde jsem. Na venkově, v klidu.
Vážně je vám dobře na venkově? Ve vašem věku?
Miluju to tam, je to tam nádherné. Kdybyste to tak mohla vidět! Voní to tam krásně, lidi jsou krásní. Můžu psát, kdy chci, protože na hezkém místě s milými lidmi to jde samo. A když chci jít ven, nemusím myslet na make-up, prostě jdu a je to fajn.
Ze seriálu TudorovciZe seriálu Tudorovci
To zní jako dokonalá idyla.
Taky že je! (směje se) A abych nezapomněla, mám dva psy a pět koček. Vážně. Mimochodem to, jak jsem se k těm pěti kočkám dostala, je vtipná historka. Chcete ji slyšet?
Sem s ní.
Měla jsem sen - vlastně ne, sen to nebyl, spíš pocit - že je někdo, koho znám, těhotný. Zrovna jsem točila Tudorovce, tak jsem volala kamarádce do Států: Nejsi náhodou těhotná? A ona vyděšeně: Počkej, musím to ověřit. Nebyla. Pak jsem volala sestře: Jsi těhotná? - Nejsem a přestaň laskavě blbnout. Takhle jsem obvolala všechny, koho znám, a nic. Pak jsem přijela k mámě, která má kočku, otevřu skříň a v ní dvě koťata. Neuvěřitelné. No a jedno kotě jsem našla u silnice cestou domů. Tou dobou už jsem měla čtyři kočky, bylo mi jasné, že další by byl nesmysl. Sebrala jsem ho s tím, že ho někomu daruju. Samozřejmě že u mě zůstalo.

Chovatelka Joss Stone

Měla jsem sen, že je někdo, koho znám, těhotný. Zrovna jsem točila Tudorovce, tak jsem volala kamarádce do Států: Nejsi náhodou těhotná? A ona vyděšeně: Počkej, musím to ověřit. Nebyla. Pak jsem volala sestře: Jsi těhotná? - Nejsem a přestaň laskavě blbnout. Takhle jsem obvolala všechny, koho znám, a nic. Pak jsem přijela k mámě, která má kočku, otevřu skříň a v ní dvě koťata. A jedno jsem našla u silnice cestou domů. Sebrala jsem ho s tím, že ho někomu daruju. Samozřejmě že u mě zůstalo.
Neříkala jste, že chcete chovat psy?
Ty mám taky. Původně jich bylo dokonce sedm, ale zbyli dva, nějak se mi poztráceli. Jeden si vyšel na party podél řeky a nevrátil se. Dalšího mi někdo snědl, to bylo jak z hororu. A další - to už si ani nevzpomenu. Jo a ještě mám tři rybičky.
Zkouším si vás představit doma: pečete koláče, zpíváte si a kolem vás běhají zvířata.
Přesně tak to vypadá. Když přijdu domů, vařím, hraju si se zvířaty a pak píšu.
Na turné nepojedete?
Jedno, evropské, mi právě skončilo. Ale protože mi má vyjít album, čeká mě další. Nejdřív asi jenom po Americe, ale hned nato se vrátím do Evropy. Miluju hraní naživo. Víte, že jsem se začala učit hrát na kytaru?
Co vás k tomu vedlo?
Turné, to je spousta organizování, věci, které mě obtěžují. Já bych přitom úplně nejraději chtěla sednout do auta, vzít kytaru a jet zpívat sama. Úplně svobodně. Takže se učím.
Jak vám to jde?
Nejde. Jakmile dělám něco, co se musím učit, co má pravidla a systém, jsem ztracená. Naštěstí mám dobrého učitele, našeho kytaristu. Je neskutečně trpělivý. A co je důležitější, já jsem trpělivá sama se sebou, protože vím, co mě čeká na konci: svoboda.
Takže příští rok sama?
Jasně. Jen bacha, moje matka se asi taky přidá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 4. listopadu 2009 v 14:46 | Reagovat

super rozhovor :):):), to ako odpovedala na tuto otazku: Nebojíte se, že vás sláva zkazí? je t fakt pekna odpoved :):):):):)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama